top of page

Ostrava-region rázovity, aneb hups a waw

To, že je Ostrava region rázovity vím, ale nepřestává mě překvapovat. Takovéto články moc nepíšu, ale musím, protože jsem pln emocí a dojmů.

Celý článek by se dal rozdělil na dva černý a bílý, slaný a sladký, jing a jang.

Začnu tedy od začátku.

HUPS

Jedu na služební cestu za kolegy do Ostravské pobočky a proto je třeba zajistit nocleh.

Prověřený hotel Veronika, mi nezvedl telefon, tak co teď. Nechci nechat nic náhodě a proto hledám dál a našel jsem a už podle názvu fajnovku. Internet pln chvály.

Penzion Exotic

Penzion Exotic :) opravdu jsem si hned přišel jak na poznávacím zájezdě s National Geografic někde v Thajsku.

Za dřevěnými vraty do domovniho průjezdu se nacházel opravdu průjezd do dvorka budovy.

Na dvorku hned dostáli svému názvu. Celý dvorek je obložen různou palmovou florou, čekal jsem, že mě místo holuba posere papoušek, ale bohužel jsem ho viděl.

Bohužel, ze dvorka nemám žádnou fotku, protože jsem fotil pouze iPhonem a ten nemá tak široký objektiv, a opravdu tu není moc místa a to ještě nejsme na recepci.

Recepce, je jak jsem pochopil společná se solár studiem, ale to asi nevadí. Na recepci paní v letech mě s největší pravděpodobností oslovila, ale moc jsem jí nerozuměl. Aha musím přepnout na ten rychlejší přízvuk, bo neni čas pičo.

Vyřídíme všechny formality a ejhle, snídani jsem si prý měl objednat dopředu, bo teď už to nestihnou. I když jsem to včera hlásil při rezervaci do telefonu.

Hups.

No nic, vstanu dřív a něco si koupím ráno po cestě. ,,V kolik hodin budete odjiždět?,, zazněla otázka na mě.

Řekl jsem, že asi v osm, protože musím koupit někde snídani. ,,To jste si měl objednat, teď mi nic nevyčitejte. To vám musim vysvětlit kam date kliče. Tak podivejte se, tady mate planek. Jste tu autem? Ano dobre, tak, ubytovani mame jinde, tady je jen recepce. Vemete auto jeďte tu vlevo zas vlevo a pak je tam vjezd do dvora, tam pouzijte tenhle klič a hned za vjezdem jsou plechovy vrata a tam je tenhle klič, dejte tam auto a všechny dva vysaci zamky zamkněte. Potom se date tudy vlevo a zase vlevo, pak je hospoda a pak ty květiny a pak je vchod do ubytovani. A tam vemte ty druhy kliče a otevřete vchod, v prvnim patře jsou dveře, ty odemkněte a potom ty dveře vlevo jsou vaše. Chápete? Najdete to? Tady máte plánek.,,

Plán cesty :( najdi si své parkoviště
První klíč hurá přijdu si jak uprchlík
Druhý klíč

Služby jaký svět neviděl. Kua, klíčů jak od Sychrova, vybaven plánkem, jsem vzal kufr, který jsem vlastně ještě s sebou tahat nemusel, odcházím přes exotický dvorek k autu, podniknout bojovou hru, zaparkuj a najdi si svůj pokoj :)

Hups

Plánek je parádní, napodruhý jsem trefil ulici a teď kde je ten vjezd. Po ohledání třech vysacích zámků v ulici jsem našel ten správný. A hned za nima plechový vrata, opatřený taktéž krásným vysáčem. Zajet autam dovnitř je jen pro zkušené řidiče, je to jen tak tak, aby se člověk vyhnul naskladněnému bordelu. Zaparkoval jsem, všecny vysáče pozamknul a hurá na druhou půlku bojovky, hledat vstup do ,,pensionu,,. Ten jsem našel po chvilce cesty a po trochu krkolomějším zámku ve dveřích, který je jen pro klidné povahy, jsem se dostal do patra a našel pokoj.

Prima je tu wc, sprcha, TV a postel. Zaplať bůh, alespoň čisto a uklizeno.

Jenže, sousedi ve vedlejším pokoji mají psa a nějakou oslavu. Sádrokartonové zdi jsou sice krásné, ale nejsou hlukotěsné.

Hups

Kouknu z okna a hluk od sousedů, bude asi to nejmenší. Naproti krásná knajpa U červeného trpaslíka a už teď je slyšet fajne hlahol.

Červený trpaslík

Hups

Dávám si věci na pokoj a vyrážím si dát něco k večeři. U trpaslíka maj jen utopence, jdu dál a narážím na další ostravskou anomálii. Restaurace Žalák. Ta tu je hned ve třech provedeních. Jedna vybydlená, druhá na rohu a třetí, aby se asi nepletlo nese název Nový Žalák.

Žalák 3x jinak

Nicméně, ani v jedné nic k jídlu a ze druhé jmenované, na mě vypadl fajne upraveny ostravsky robotnik.

Důležité menu je zde taky jackpot, inzerovaný na každé hospodě.

Hups

To je snad moc, proč já. No nic, zajdu si koupit něco do teho Kaflandu a kašlu na to.

WAW

Vyrážím směrem k temu marketu a vidim nápis Restaurant Guest. Z venku se to tváří jako čisté, ale taky mají na oknech ty žluté folie co vypadají, jako když tam kouří jednu cigaretu za druhou. Jsem sice kuřák, ale tohle se mi nelíbí.

Sbírám odvahu a jdu vnu.

Restaurant GUEST

A teď to přijde, nelžu půl slova, od vstupu zažívám neskutečný WAW efekt, který je umocněn okolním prostředím a dosavadním zážitkem. Snažím se udžet zavřenou pusu.

Perfektní atmosféra, francouzského stylu, v podkresu úchvatná Édith Piaf, kterou střídá šansonier Charles Aznavour. Krásná a milá servírka mě usadí a mile nabídne pití a donese jídelní lístek. Nechávám si poradit a vybírám si. Jako součást menu je donesen předkrm z uzeného lososa.WAW

Restaurant GUEST

Objednávám si výborné Chardonnay a pln dojmů čekám s úžasem a překvapením na hlavní chod. V tom přichází obsluha a mile mi říká: ,,Jablečná esence pro Vás pane,, a v tom se děje něco nepopsatelného. Vůně z esence se line po stole.

Zavírám pusu, dávám si doušek vína a už se nese panenka v jemné pepřové omáčce.

Restaurant GUEST

WAW náhera, škoda jíst, výborné, delikátní, super. Po tomhle luxusním gastronomickém zážitku, příjemná obsluha nabízí dzert. No jasně že si dám, protože jste mě neskutečně nadchli a potěšili. A objednávám si tak troch jiný Cheesecake a samozřejmě Espreso doppio.

RESTAURANT GUEST

WAW excelentní, dokonalé, chutné a perfektní sladká tečka. Požádal jsem o účet. S účtem jsem dostal ještě jako pozornost višňový sorbet. Něco neskutečně vymazleného, jemného a pronikavého zároveň, mě poslalo do nebe. Mana nebeská.

WAW

Určitě jste dostáli slibu na malé cedulce na stole, kde uvádíte: ,,Uděláme vše pro to, aby Váš dnešní zážitek byl co nejpříjemnější,,

Restaurant GUEST

Děkuji, děkuji, děkuji, už mi nevadí, že jdu spát do penzionu Exotic, který je hned naproti červenýmu trpaslíkovi s utopencem za 35Kč

Vybíráme
Další články
Archiv
Hledat klíčová slova
bottom of page